🔹Сьогодні, 11 жовтня 2024 року, УДУ імені Михайла Драгоманова відбулася урочиста церемонія нагородження переможців і призерів II11102024pravonazhyttya Всеукраїнського конкурсу есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя».
🔹Конкурс організовано Навчально-науковим інститутом права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова впродовж березня-вересня 2024 року за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та сприяння наших партнерів і спонсорів.
🔸Захід став важливим кроком у спрямуванні суспільної уваги на проблеми дітей та молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, і сприяє розвитку демократичних цінностей та прав людини в нашій країні.
🔹Значущою складовою конкурсу була робота з молодю з усіх регіонів України. Понад 2500 учасників долучилися до заходу, демонструючи широкий інтерес та бажання зробити свій внесок у створення кращого майбутнього для нашої країни.
🔸Журі конкурсу визначило понад 100 переможців і призерів із різних куточків України. Ці молоді таланти продемонстрували свій різноманітний обдарований потенціал, вражаючи якістю своїх есе та малюнків.
🔹За кваліфікованість, неупередженість, професіоналізм та об’єктивне оцінювання талантів конкурсантів Подяками від оргкомітету були відзначені члени журі конкурсу.
🔸Вітаючи переможців і призерів конкурсу, виступив ректор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, член-кореспондент Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор Віктор АНДРУЩЕНКО. У зверненні до конкурсантів він зазначив: «Участь у цьому конкурсі – це ваша можливість висловити свою активну громадянську позицію. Розуміння цінності та важливості прав людини в умовах сьогодення важливі як ніколи».

Шановні колеги, аспіранти та здобувачі вищої освіти! 🇺🇦11102024
🔹Запрошуємо до публікації у фаховому виданні МОН України – журналі «Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія Право». ❗️Періодичність виходу – 4 рази на рік.11102024
❗️Журнал включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України зі спеціальностей 081 – Право, 262 – Правоохоронна діяльність, 293 – Міжнародне право. Також журнал індексується у міжнародній наукометричній базі Index Copernicus International (Республіка Польща).
✔️Свої статті у черговий номер (№ 43) Ви можете надсилати до 31 жовтня 2024 р. на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

🔸2 жовтня в Навчально-науковому інституті права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова відбувся захід, присвячений Дню Захисника і02102024 Захисниць України.
🔹З 2014 року в Україні розпочалась війна, яка триває до сьогодні. Тисячі Захисників та Захисниць віддали своє життя за мирне майбутнє України. Захід розпочався із вшанування пам'яті хвилиною мовчання всіх, хто загинув за нашу країну.
🔸Потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після окупації росією Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Безпрецедентні мужність та відвага, виявлені українськими бійцями на передовій, сотні відданих життів за Батьківщину потребують гідного вшанування з боку суспільства й держави.

🔸У Навчально-науковому інституті права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова традиційно відбулася зустріч першокурсників із дирекцієюzustrich18092024 Інституту. Зустріч мала на меті сприяти студентам-першокурсникам ще більше відчути себе частиною університетської спільноти, познайомитися з керівництвом і краще зрозуміти структуру та можливості навчання.
🔹 Директор Інституту, к.ю.н., доцент, професор кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін Павло Горінов привітав студентів і висвітлив ключові аспекти навчально-виховного процесу, розповів про освітні програми, дослідницькі проєкти, можливості наукової діяльності та багато про Драгоманівську університетську родину і власний досвід.

🔹ІІ Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя» став не лише творчою платформою для молоді, а й потужним способомpravonaperemozhtsi висвітлення порушення прав людини в умовах повномасштабної збройної російської агресії проти України. Цей конкурс покликаний привернути увагу до того, що саме зараз, під час жахливих подій війни, базове право на життя дітей та дорослих в Україні грубо порушується, і це питання залишається критично актуальним для суспільства.
🔸Заснування конкурсу у ці складні часи мало на меті не лише залучити талановитих дітей і молодь до обговорення теми прав людини, але й підкреслити ті жахливі реалії, з якими стикаються українські громадяни щодня. Цього року понад 1500 малюнків та 1000 есе стали не просто художніми або літературними роботами, а щирими свідченнями про право на життя, яке постійно знаходиться під загрозою через війну.
🔹Діти та молодь через свої творчі роботи показали жахливі наслідки війни, втрати, руйнування та відчай, який принесла агресія. Водночас вони висловили незламну віру в справедливість і відродження України, підкресливши, що навіть у найскладніших умовах право на життя — це найважливіше право, яке повинно бути захищеним за будь-яких обставин.
🔸Журі конкурсу, до складу якого увійшли понад 20 науковців УДУ імені Михайла Драгоманова — кандидати та доктори філологічних, історичних, педагогічних, філософських і юридичних наук, а також відомі художники та мистецтвознавці — ретельно переглянули усі роботи. Обрано 50 найкращих есе і 50 найкращих малюнків, автори яких будуть відзначені як переможці та призери.
🔹Конкурс «Я маю ПРАВО на життя» особливо важливий в цей час, адже кожна робота, що була надіслана, є криком української нації про необхідність захисту прав людини в умовах війни. Цей творчий конкурс є відображенням того, як глибоко діти та молодь розуміють концепції справедливості та гуманізму, і як вони прагнуть бачити світ без війни та насильства.
🔸Організатори конкурсу щиро дякують кожному учаснику за його внесок у цей важливий проєкт. Завдяки їхній творчості світ дізнається більше про боротьбу українців за своє право на життя в умовах війни. Цей конкурс є не тільки засобом самовираження, але й способом привернути увагу до гуманітарних катастроф, що супроводжують війну, а також спонукати до дій, які допоможуть забезпечити права кожної людини.

🔹30 серпня 2024 року, напередодні Дня знань, стіни Навчально-наукового інституту права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова заповнилися 02092024молодими обличчями, сповненими надій і амбіцій. Цей день став відправною точкою для майбутніх правознавців і політологів, які лише починають свій шлях у світі науки, справедливості та суспільного розвитку. Університетська родина радо прийняла до своїх лав нових студентів, які поповнили ряди спеціальностей «Право» та «Політологія».
🔸Атмосфера події була наповнена не лише радісним очікуванням, але й відчуттям глибокої поваги до тих, хто віддав своє життя за мирне майбутнє України. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих воїнів, які ціною власного життя відстоювали незалежність нашої держави, борючись з російським окупантом вже третій рік. Це був символічний момент, що нагадав усім присутнім, наскільки важливо цінувати свободу, яка сьогодні дозволяє нам навчатися та розвиватися.

Сьогодні, 29 травня 2024 р. на урочистому засіданні Вченої ради Навчально-наукового Інституту права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова peremozhtsi29052024було відзначено переможців і призерів І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади у 2023/2024 навчальному році зі спеціальностей 081 Право та 052 Політологія.
🔷З вітальним словом до учасників засідання звернувся директор Інституту Павло ГОРІНОВ, який, серед іншого, зазначив, що наразі країні вкрай необхідний розвиток фахівців і висококваліфікованих спеціалістів у галузі права та політології. «Олімпіада - це був захоплюючий та продуктивний захід, який показав талант і наполегливість наших студентів. Бажаю учасникам наукових заходів успіхів і перемог, не зупинятися на досягнутому та сміливо крокувати до нових вершин!», - підкреслив директор Інституту.

🔹23 травня 2024 року в Навчально-науковому інституті права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова відбулося пленарне засідання щорічної naukovyifront2024звітно-наукової конференції викладачів, докторантів та аспірантів, присвячене підсумкам наукових досліджень за 2023 рік. Ця подія стала яскравим втіленням гасла «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
🔸Пленарне засідання відкрив Павло Горінов, директор Інституту, кандидат юридичних наук, доцент кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін. У своїй доповіді «Сучасні виклики вищої освіти у галузях права та політології» він окреслив основні проблеми та перспективи розвитку цих галузей, наголосивши на необхідності тісного зв’язку між науковою та освітньою діяльністю. Також директор Інституту побажав усім учасникам конференції плідної наукової роботи та нових досягнень.

💙День вишиванки відзначають в Україні та за її межами. Для українців вишиті сорочки є символом національної ідентичності. Проте наразі їх носять по vyshyvanka2024всьому світу на знак підтримки нашої культури і традицій, що набуло особливого сенсу під час війни.
💛16 травня, в День вишиванки, Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова спільно з Коломийським Навчально-науковим інститутом провели ІІІ круглий стіл на тему: «Вишиваємо перемогу: єднаємося у вишиваному українському родинному колі!». Такий захід відбувся вже втретє, об’єднавши викладачів, науковців та студентів. Захід пройшов під цьогорічним гаслом: «Вишиваємо перемогу!».

26 квітня 2024 року в Навчально-науковому інституті права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова відбувся круглий стіл «Чорнобиль: дзвони chornobyl2024пам’яті», присвячений 38-й річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС.
🔹26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
🔸Героїзм цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу.
🔹Захід організувала дирекція Інституту, під керівництвом директора, доцента Павла ГОРІНОВА.

Сторінка 1 із 4