ПОЛІТИКА та ПРАВО в умовах дії воєнного стану: пошук рішень

🔸23 квітня 2024 року в УДУ імені Михайла Драгоманова відбулась Міжнародна наукова конференція «Політика та право в умовах дії воєнного стану: politykaipravoпошук рішень», організатором якої є Навчально-науковий інститут права та політології. Конференцію проведено у рамках відзначення 190-річчя Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
🔹Конференцію було присвячено аналізу й оцінці політичних і правових аспектів у контексті воєнного стану, з особливим акцентом на українські реалії та міжнародну перспективу.
🔸З вітальним словом до учасників та гостей конференції звернуся проректор з наукової роботи, професор Григорій ТОРБІН, який зазначив, що тема Конференції є надзвичайно актуальною та набуває особливого значення в контексті сучасної воєнної реальності.
🔹Також привітав учасників конференції директор Навчально-наукового інституту права та політології, доцент Павло ГОРІНОВ: «Цей захід є важливим для України, адже зосереджується на обговоренні наукових і практичних аспектів протидії агресії, захисту прав людини в умовах воєнного стану та пошуку рішень у цих безпрецедентних обставинах».
🔸Під час конференції були заслухані доповіді щодо захисту прав людини, правового регулювання під час воєнного стану, ролі національних та міжнародних інституцій у забезпеченні правопорядку та справедливості.
Зокрема, на пленарному засіданні виступили:
✅ПЕТРІВСЬКА Евгенія, ключова експертка програми Європейської Комісії «EU4Youth:
Молодіжна зайнятість та підприємництво»
EU4YOUTH з доповіддю «ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЛОДІ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО: НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ!»;
✅ГОРДОН Нейт Джорж, президент Міжнародного співтовариства поліграфологів і американської Академії науково-слідчого навчання, вчений-поліграфолог (США) з доповіддю «ОЦІНКА НАДІЙНОСТІ СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ: У ПОШУКАХ ІСТИНИ»;
✅АНДРУШКЕВИЧ Фабіан, доктор педагогічних наук, професор Інституту педагогіки Опольського університету (Польща) з доповіддю: «СПІВПРАЦЯ ПОЛЬСЬКИХ ТА УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВИХ ЗАКЛАДІВ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ»;
✅ ШУРАНІ Тувія, науковець-поліграфолог, член редакційної колегії наукового журналу «Європейський поліграф» (держава Ізраїль) з доповіддю: «ПРОБЛЕМИ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ, КРИМІНАЛІСТИКИ, ПСИХОЛОГІЇ, СУДОВОЇ
ПСИХОЛОГІЇ, ПСИХОФІЗІОЛОГІЇ, ПСИХОПАТОЛОГІЇ ТА ІНШІ АСПЕКТІВ
ПЕРЕВІРКИ НА ПОЛІГРАФІ У НАУКОВОМУ ЖУРНАЛІ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПОЛІГРАФ»;
✅ОНІЩЕНКО Наталія, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, академік НАПрН України, заступник директора з наукової роботи Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України з доповіддю: «ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ТА ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ: ВЕКТОРИ ВЗАЄМОДІЇ»;
✅ СМОКОВИЧ Михайло, доктор юридичних наук, професор, голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, заслужений юрист України з доповіддю: «ОСОБЛИВОСТІ ЗАХИСТУ ПРАВ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ АДМІНІСТРАТИВНИМИ СУДАМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»;
✅ПРАСОВ Олександр, доктор юридичних наук, доцент, суддя Запорізького окружного адміністративного суду з доповіддю: «ПРАВО НА ЖИТТЯ ОСІБ, ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ, В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ОКРЕМІ ПИТАННЯ»;
✅ГАПОНЕНКО Віра, доктор політичних наук, доцент, завідувач кафедри політичних технологій
Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана з доповіддю: «ЧИ МОЖЛИВА ДЕМОКРАТІЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ?»;
✅НОВАКОВА Олена
доктор політичних наук, професор, професор кафедри політичних наук
Навчально-наукового інститут права та політології
Українського державного університету імені Михайла Драгоманова з доповіддю: «ЧИННИКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТІЙКОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УМОВАХ ВІЙНИ»;
✅ПИСЬМЕНСЬКИЙ Євген, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри поліцейської діяльності Луганського навчально-наукового інституту імені Е. О. Дідоренка Донецького державного університету внутрішніх справ з доповіддю: «КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ПРОТИДІЯ ПЕРЕШКОДЖАННЮ МОБІЛІЗАЦІЇ: ПОТОЧНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПОЛІТИЧНИХ РІШЕНЬ».
🔹Велику увагу приділено питанням соціального захисту військовослужбовців та цивільного населення, особливостям правосуддя в умовах воєнного стану.
🔸Ми висловлюємо вдячність усім учасникам конференції, віримо, що спільними зусиллями можемо зробити Україну однією з найвпливовіших країн світу!
З програмою конференції можна ознайомитися за наступним посиланням:
Зі збірником наукових доповідей конференції можна ознайомитися за наступним посиланням:
Разом до Перемоги! 🇺🇦