![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
3 квітня 2024 р. у нашому Інституті
УДУ імені Михайла Драгоманова проведено гостьову лекцію кандидата юридичних наук, голови Адвокатського
![nevtruchannya](/images/phocagallery/news2024/nevtruchannya.jpg)
об’єднання «Інтайтл» Миколи ПАВЛЕНКА за темою: «Право на невтручання у приватне життя: рудимент доінформаційного суспільства чи актуальний об’єкт правового захисту» для студентів 1-4 курсів спеціальності «Право».
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
З привітальним словом виступив директор Інституту к.ю.н., доцент Павло Горінов, який наголосив про традицію інституту щодо проведення гостьових лекцій з залученням провідних фахівців - практиків юридичного напряму, стейкхолдерів, які беруть активну участь у формуванні правосвідомості і професійної спрямованості студентів, надають якісні кваліфіковані пропозиції по організації навчального процесу, удосконалення і оновлення змісту освітніх програм, фахових компетентностей здобувачів вищої освіти, сприяють становленню і розвитку вищої юридичної освіти в Україні.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Під час лекції було розглянуто питання генези поняття «невтручання у приватне життя», недоторканності приватного життя як об’єкт правової охорони чинного законодавства України; конституційно-правові гарантії; кримінально-правовий захист; приватне життя як об’єкт цивільно-правових відносин.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Цікавою була інформація про диференційований підхід законодавця до обмежень права на невтручання у приватне життя за суб’єктивним критерієм (нариси з правозастосовної практики українських судів, ЄСПЛ: публічні особи; спеціальні суб’єкти; підозрювані; конфіденти; свідки у кримінальному провадженні тощо).
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Велику зацікавленість у студентів викликала інформація про феномен соціальних мереж (Фейсбук, Гугл, Тік-Ток, «Безпечне місто», «Вікіпедії» тощо).
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
По закінченню лекції студентами було поставлено питання щодо обмеження прав людини, конфіденційність інформації щодо приватного життя, ролі засобів масової інформації, рекламного продукту в формуванні ідеологічних засад молоді.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Насамкінець, завідувачка кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін Наталія СУХИЦЬКА подякувала гостю за цікаву, змістовну і конче важливу за змістом лекцію і побажала в подальшому на подовження циклу лекцій Миколи ПАВЛЕНКА і співпраці в практичній tell me площині під час проходження студентами виробничої практики.